Tabela

Tabela bir firmanın tanıtımını görselini sunmak üzere yapılan. Firmanın yerini ve konumunu belirtmek üzere bir yere monte edilen görsel sunum aracıdır. Firmalar kurumsal logo ve tasarımlarını tabelalar üzerine yansıtarak kendi şirketlerini öne çıkartmanın gayreti içerisindedirler. Bu gayret ilk yıllarda sadece yer belirtmek üzerine başlasa da daha sonraki yıllarda tabelanın bir bakıma kaliteyi de yansıttığı bir çok firmada yapılan araştırmaya göre tespit edilmiştir. Bu tespite göre büyük firmalar tabela bakımından hem iç mekan hem dış mekan olarak olabildiğince kaliteli ürünler kullanmanın yanında her türlü görselliği ön planda tutarak ürünlerindeki kaliteyi firma görsellerine de yansıtma amacını sürdürmektedirler. Bu durum sadece tabela da değil tüm ürünlerde geçerliliğini korumaktadır.

Tabela sektöründe bir çok ürün kullanılmaktadır. Bu ürünleri Krom kutu harf, Kompozit tabela, Pleksi kutu harf, Vinil germe, iç mekan pleksi tabelaları olarak sınıflandırabiliriz.

Krom kutu harf tabelalar genelde gri ve altın rengi olarak kullanılan kutu harf tabelalar dır. İç ve dış mekan olarak kullanılan bu kutu harf tabelalar görünüş ve sağlamlık bakımından kaliteli ve gösterişlidir. Pleksi kutu harf tabelalarda aynı özelliklere sahip tabelalardır fakat tek farkı kullanılan malzemenin pleksiglass olmasıdır. Bu bakıma krom tabelaya göre daha ucuz ve kıyaslandığında Krom tabela çok daha dayanıklıdır.

Vinil germe tabelalar ise tabela için üretilen özel vinillerin demir karkas üzerine gerilerek yapılan içi aydınlatmalı tabela çeşitleridir. Bu özel vinil türü ışığı geçirgen yapıya sahip olarak üretilir ve arkadan vuran ışık sayesinde bir nevi ışıklı tabela yapılır ve diğer ışıklı tabelalara göre daha hafif ve daha az maliyetlidir. Kalite bakımından çok düşük gibi görünen vinil tabelalar aslında hiçte öyle değildir. Çünkü vinil tabelalarda asıl işlemi vinil üzerine uygulanan tasarım belirlemekte ve genelde tasarımı güzel olan tabela güzel kotu olan tabelaya’da kotu denmekte fakat her iki tabela da aynı malzeme kullanılmaktadır.

Fikirmen Tabela olarak çevrenizde gördüğünüz her türlü tabelayı istediğiniz ölçü ve özelliklere göre uygulama ve üretme tesisine sahibiz.