Işıklı tabela

Işıklı tabelalar içten flora san aydınlatmalı ya da kutu harf içinde led aydınlatmalı olarak yapılabilmektedir.

Işıklı tabela günümüz reklamcılık sektöründe hemen hemen tüm firmaların kullandığı en etkin tanıtım ürünüdür. Çevrenize baktığınızda her yerde görebildiğiniz ışıklı tabelalar çeşitli özelliklerde ve kalitelerde hazırlanabilmektedir. Önceki yıllarda demir kasa içerisine yazılı plexi uygulanarak yapılan ışıklı tabelalar günümüzde çok çeşitli özellikler taşımaktadır. Örnek olarak kutu kutu harfli tabela yapıldığını ele alırsak kutu harfte kullanılan plexi nin ışığı geçirgenliği çok önemlidir. aynı zamana da kullanılan renkler de ışığa karşı değişik tepki verdiğinden dolayı kullanılan renklere göre de plexi yada folyo kullanılmalıdır. Işıklı ya da ışıksız tabelalar arasında en uygun olarak görülen Vinil (Vinyl) germe olarak adlandırılan branda germe tabelalar dır. Bu tabelalarda kullanılan brandalar ise çevrenizde gördüğünüz brandalardan farklı olup germeye ve esnemeye dayanıklı brandalar kullanılmaktadır.

Çevrenizde gördüğünüz bir çok tabela genellikle en uygun fiyat nereden alındı ise oraya yaptırılmıştır. Fakat bilinmelidir ki aynı görünümlü iki tabelanın kalitesi ve kullanılan malzemeleri kalite bakımından çok farklı olabilmektedir. Örnek olarak bir kutu harf yaptırılırken kullanılan plexi kalınlığı olması gereken kalınlıkta olmadığında zamanla ısınan ve soğuyan hava nedeni ile deformasyona uğrayacak ve kırılacaktır. Tecrübeli bir usta ve bilgili bir ekip bu durumun ileride kendilerine sıkıntı çıkartacağını bildiğinden dolayı bu tür ışıklı tabela ya da kutu harf işlerinde malzemeden kaçmak gibi durumlara girmezler.

Biz Fikirmen Tabela olarak tecrübeli ve deneyimli tabela ekibimizle birlikte istediğiniz her özellikteki ışıklı tabelayı yapabilmekteyiz. Kullanılan malzeme bakımından hiçbir zaman ucuza kaçmayan ve yapılan her işe ayrı bir referans gözüyle bakan ekibimiz her zaman müşterş memnuniyetini amaç edinmektedir.